Vissza

Befektetési termékek

Online vagyonkezelés

Minden pénzügyi döntés meghozatala kihívást jelent. Megbízható partnerre találni különösen nehéz. Erre a problémára kínálnak megoldást befektetési kezelő partnerünk, így Ön nyugodtan hátradőlhet, miközben szakértők hozzák meg a befektetési döntéseket!

Befektetési döntés

Egyedülálló szolgáltatás azoknak, akik pénzt akarnak keresni, de nem akarnak vagy nem tudnak napi szinten foglalkozni megtakarításaikkal, befektetéseikkel

Elvárás

Egyedülálló szolgáltatás azoknak, akik minimum 3 éves időtávon gondolkodnak és infláció feletti hozamot szeretnének elérni.

Átláthatóság

Egyedülálló szolgáltatás azoknak, akik online, könnyedén szeretnék nyomonkövetni megtakarításaik alakulását.

Nézd meg termékbemutató videónkat!

Vedd fel velünk a kapcsolatot

Amennyiben felkeltettük az érdeklődésedet, akkor az alábbi elérhetőségeken jelentkezhetsz egy díjmentes konzultációra

Jelentkezem a díjmentes konzultációra

Amit tudni érdemes az online vagyonkezelésről

Milyen devizanemben érhető el az Online vagyonkezelés?


2024.01.10-től már forint mellett euróban és dollárban is elérhető.

Mi a különbség az eurós és a forintos Online vagyonkezelés között?

A portfólióban tartott részvények és kötvények szempontjából semmi: ugyanazok a részvények (pl. Magyar Telekom, OMV, görög bankok…) és kötvények (pl. francia, magyar, amerikai…) vannak mindkettőben, ugyanolyan arányban.
Az egyetlen különbség a devizára vonatkozik: eurós OVK esetében nem futod a forint gyengülésének kockázatát, forintos OVK esetében pedig fordítva, nem futod az euró gyengülésének, tehát a forint erősödésének kockázatát.
Egy példa:
Állampapírban tartva a megtakarításomat
Kétfelé szedem a 8 millió forintnyi megtakarításomat: 4 millió Ft és 10 ezer euróm lesz. (1 euró legyen most 400 Ft)
Ezekből veszek megfelelő kockázatmentes állampapírt (az egy éves forintos magyar államkötvénynek 7% a kamata, az eurós németnek 2%). Majd egy év múlva kiveszem. Melyiknek örülök jobban?
Ha a forint legalább 5%-ot gyengült (EURHUF 420, vagy magasabb), akkor az eurós, német állampapírnak, ha kevesebbet gyengült (EURHUF 410), vagy erősödött is akár (EURHUF 390), akkor a magyarnak.

Forintos és eurós OVK-ban tartva a megtakarításomat
A következő évben merészebb vagyok és ezekből OVK-t veszek, mert az ugyan kockázatos, de remélhetőleg nagyobb a hozama.
Egy év múlva kiveszem és azt látom, hogy a forintos OVK 10%-ot hozott. Ebből ránézés nélkül is tudom, hogy az eurós meg 5%-ot, ugyanis a két OVK portfólió összetételében nincs különbség, ugyanazok a részvények és kötvények vannak benne. A kettő közti 5%-os különbséget az magyarázza, hogy a forintos kötvény hozama 7%, ami 5%-al magasabb, mint a 2%-ot hozó német kötvény. Tudhatom tehát előre, hogy ha X% hozamot csinál a forintos OVK-m forintban nézve, akkor az eurós OVK-m euróban kifejezve X-5%-os hozamot csinál.

Ekkor melyiknek örülök jobban? Ugyanaz a helyzet, mint az állampapíros példánál. Ha a forint legalább 5%-ot gyengült (EURHUF 420, vagy magasabb), akkor az eurósnak, ha kevesebbet gyengült (EURHUF 410), vagy erősödött is akár (EURHUF 390), akkor a forintosnak.

Mi a lényeg?
Nincs különbség az opciók között, hogy készpénzt, kötvényt, vagy OVK-kat teszek be a párnám alá: ha elég sokat gyengül a forint, akkor az eurós felének az értéke lesz nagyobb forintban kifejezve, ha nem, akkor a forintos.

Akkor most eurós vagy forintos OVK?
De valójában nem kell az árfolyamokkal foglalkozni: mindenki annyi megtakarítást tartson euróban, amennyivel kényelmesen érzi magát hosszú távon. A döntésnél nem érdemes azt találgatni, hogy a közeljövőben, vagy akár 1-2 éves távon mennyit gyengül majd a forint.
Azon gondolkozunk mi, és ha esetleg úgy véljük, hogy sokat, akkor erre fogadást is kötünk mind a két OVK-s portfólióban. De ez pont ugyanúgy egy befektetési döntés a sok közül, mint hogy OMV vagy Magyar Telekom részvényből tartsunk sokat – a legjobb tudásunk szerint igyekezünk meghozni őket. Talán nagyobb sikerrel, mint az ügyfeleink.
Természetesen nem ismerhetjük az online vagyonkezelésben résztvevő ügyfeleink pontos preferenciáit, de az évtizedek alatt kialakult az álláspontunk. Magyar befektetőként hosszútávon forint mellett érdemes devizát is tartani.

Jól gondolom, hogy a hátterben egy vagy több befektetesi alap van, és a pénz ezekbe kerül?

Online vagyonkezelés technikailag főként befektetési alapokon keresztül történik. A HOLD Alapkezelő befektetési bizottsága dönti el és alakítja folyamatosan a vagyonkezelt portfólió összetételét. Online vagyonkezelés esetén egy fő ernyőalapon belül van a többi HOLD által kezelt befektetési alap és azokban az egyedi eszközök. Így tudják elérni, hogy minden ügyfél esetén azonnal megtörténjen a szükséges portfóliómódosítás.

Online vagyonkezelés esetén a számlámon befektetési alap lesz?


Igen. Technikailag HOLD VK Alapok Alapja jelenik meg a számlákon, melyek aktívan kezelt portfóliók. Ezeken belül történik a portfóliókezelés.

Van bármi teendőm miután beutaltam a pénzt?

A HOLD vagyonkezelésének lényege, hogy portfóliókezelésük automatikusan befekteti a portfólióra beérkező összegeket a portfóliókezelési szerződésben is rögzített befektetési politika szerint, illetve amennyiben szükségesnek tartja automatikusan rendezi, átalakítja a portfóliót anélkül, hogy ügyféltől erre felhatalmazást kérne.

Beutalás illetve a kiutalás jár bármiféle költségekkel?

Nincs utalási költség. Kondíciós lista 2. pontja szerint „Amennyiben az Ügyfél számlavezetésre a HOLD Alapforgalmazó Zrt.-t veszi igénybe, úgy a HOLD Alapforgalmazó Zrt. meghirdetett díjait az Alapkezelő az Ügyfél helyett megtéríti a mindenkor hatályos hirdetmény feltételei szerint.”
A HOLD Alapforgalmazó Zrt, mint számlavezető kondícióslistája szerint az utalás költsége 0 Ft.
Szerződéskötést megelőző Előzetes költség és díjkimutatás dokumentumban részletesen ismertetésre kerülnek a várható költségeket.
Kérdésére a választ a III. pont tartalmazza „Tranzakciós díjak és eseti költségek (vételi, visszaváltási, utalási és egyéb jutalékok) 0,00%”

Mi alapján számolják a sikerdíjat? Lehet ezt előre tudni?


A Sikerdíj küszöbhozamának meghatározása minden év utolsó negydévében történik a következő évre vonatkozóan. A megállapítás során a Hold a Magyar Nemzeti Bankkal egyeztet, ők fogadják el a küszöbhozam mértékét. 2023-ban HUF portfóliók esetén egységesen 12% volt. 2024-re vonatkozóan HUF esetén 7-8%, EUR esetén 3-3,5%, USD esetén 5% a porfóliók küszöbhozama, aminek pontos mértékéről az előzetes költségkimutatásban tájékozódhat.

Tényleg nincs számlavezetési díj és utalási költség?

Nincs. A HOLD Alapkezelő átvállalja a számlavezetési díjat. Utalási – és konverziós díjat pedig nem számol fel.

Hogyan nyithat devizás portfóliót a HOLD-nál?


Először is rendelkeznie kell HOLD Online vagyonkezelési szolgáltatással, amit 5 egyszerű lépésben tehet meg.
Ha már igénybe vette szolgáltatásunkat:
Új portfólió létrehozása esetén lehetősége van akár HUF, EUR, USD-ben is befektetni pénzét, sőt, mindezt TBSZ számlára is helyezheti
Utalja be a befektetni kívánt összeget a megadott bankszámlaszámra
A váltás során konverziós jutalékot nem számítunk fel. Minden nap 11 órakor történik a váltás a bankközi devizapiacokon.

Van-e belépési limit?

Online Vagyonkezelési szolgáltatás esetén nincs belépési limit, minimum befektetési összeg viszont van, ami alatt nem fektetjük be a számlára került pénzt.
A befektetési limit devizánként a következő:
HUF számla esetén: 100 ezer HUF
EUR számla estén: 250 EUR
USD számla esetén: 250 USD

Lehet OVK-m TBSZ-en és Normál számlán is?

Igen. Egyszerre több portfóliója is lehet. Tranzakciók / Új portfólió menüpontban tud új portfóliót nyitni.

Magyarországon nincs bankszámlám vezetve. Tudok így számlát nyitni?

Igen, lehetősége van a HOLD Online vagyonkezelési szolgáltatását igénybe venni magyarországi bankszámla nélkül is. Azonban mindaddig nem tud utalást indítani hozzánk, amíg személyes azonosításra fel nem keresi ügyfélszolgálatunkat. Ezt követően bármely bankszámláról tud utalni hozzánk, viszont kiutalás csak az Ön nevén lévő bankszámlára lehetséges.
A számlanyitáshoz szükséges dokumentumok listáját itt találja: https://hold.hu/szamlanyitas/szemelyes-szamlanyitas/
A Fő kérdés tehát az, valamikor fel tudja-e keresni személyesen ügyfélszolgálatunkat.

A hozam kamatadó köteles, ugye?

Igen, alapvetően kamatadó köteles a hozam, azonban TBSZ számlán tartott befektetések esetén ez az adónem elkerülhető. Online vagyonkezelésünk technikailag főként befektetési alapokon keresztül történik, így árfolyam-nyereségadó/kamatadó szempontjából azt szükséges vizsgálni, van-e nyeresége a befektetési alapnak.
Amennyiben befektetését TBSZ-en helyezi el, a hozamra vonatkozó
a szocho 13% helyett 0%
kamatadó 15% helyett 0% is lehet

A TBSZ megszüntethető az 5. év (lejárat) előtt?


Igen, bármikor feltörhető. Ebben az esetben nem vonunk le sem adót, sem szochot. A feltörést (megszüntetést) következő évben Önnek kell befizetnie hozam utáni adót, amihez segítségül igazolást küldünk Önnek adott év januárjában. A szocho összege TBSZ feltörés esetén is 0%, így adómentes.

Mire figyeljek, ha eurót helyezek el TBSZ-en?


Csak abban az esetben kell külön figyelnie, ha lejárat előtt szeretné megszüntetni a TBSZ-t, ugyanis mindig MNB középárfolyamon történik az átváltás.
Vegyünk egy példát:
beutal TBSZ-re 100 EUR-t. Ebben a pillanatban 380 HUF az EUR, MNB középárfolyamon
fél év múlva megszünteti a TBSZ-t, továbbra is 100 EUR van a számláján, de a megszüntetés napján az MNB középárfolyam 400 HUF
ebben az esetben Önnek (400HUF-380HUF)*100EUR=2000 HUF jövedelme keletkezett, ami után 15% adót kell fizetnie

Értékpapírt is tudok TBSZ-re helyezni?

Nem. TBSZ-re kizárólag pénz helyezhető. Online vagyokezelési szolgáltatás igénybevétele esetén utalni, vagy normál számláról átvezetni tud pénzt TBSZ-re. Értékpapír átvezetésre sajnos nincs lehetőség.

TBSZ-en belül tudok átvezetni Online befetetési alapok és Online vagyonkezelési szolgáltatás között?

Igen. OVK (Online vagyonkezelés) esetén ki tudja választani az Online befektetési alap számlát, amennyiben az már regisztrált az Online befektetési alapok szolgáltatásba.
Online befektetési alapokból indított átvezetés esetén az „Üzenetküldés” funkcióra kattintva írja meg nekünk, melyik OVK portfóliójára szeretne átvezetni és mekkora összeget. Fontos, hogy csak pénz átvezetésére van lehetőség, értékpapírra nem.

Tudok HUF portfóliót EUR-ra konvertálni?


Igen, lehetséges a vagyon átvezetése különböző devizanemű portfóliók között.
A konverzió során arra törekszünk, hogy az adott napi MNB középárfolyamhoz legközelebbi árfolyamot érjük el ügyfelünk számára, mely során semmilyen jutalékot vagy díjat nem számítunk fel.
A devizakonverzióval egybekötött átvezetési megbízás befogadási határideje banki munkanapokon 13 óra 30 perc.
A határidőig megadott megbízások átvétele és feldolgozása tárgynapon (T nap) indul.
Az ezt követően beérkezett megbízások feldolgozása a következő banki munkanapon indul el.
Teljesítési rend:
T nap: A forrásportfólión a befektetések visszaváltása, amelyek pénzügyi teljesülése T+2 nap
T+2. nap: A visszaváltásból befolyó összeg átvezetése a célportfólióra, átváltás a célportfólió devizanemére, majd az összeg befektetése.
T+4. nap: Az átváltott összeg befektetése teljesül.

Tájékoztatjuk, hogy az automatikus konverzió és befektetés akkor fog megtörténni, amennyiben a konverzió várható értéke és a portfólió devizanemében rendelkezésre álló szabad pénz egyenleg együttesen eléri a portfólióra vonatkozó befektetési limitet, amely 100 000HUF, 250 EUR vagy 250 USD.

Ha van már HUF portfólióm, lehet EUR is?


Igen. A Tranzakciók / Új portfóliók menüpontban tud új portfóliót létrehozni.

HUF-ot utalhatok EUR portfólióra?

Igen. Ha 10 óráig megérkezik az utalás és eléri a minimum befektetési összeget, akkor még aznap 11 órakor megtörténik a konverzió és elindítjuk az összeg befektetését. A befektetési limit az alábbiak szerint alakul devizánként:
100 000 HUF
250 EUR
250 USD
Konverziós kölséget nem számítunk fel. Igyekszünk mindig a lehető legjobb árfolyamon konvertálni minél közelebb a 11 órai MNB árfolyamhoz.
Amennyiben azt szeretné, hogy mi végezzük el a konverzót, nagyon fontos, hogy a HUF-ban indított utalást a HOLD Alapforgalmazó Zrt. HUF számlaszámára utalja, és az Ön már EUR-ban megnyitott portfóliójának portfóliókódját és számlaszámát adja meg! Amennyiben HUF-ban indít utalást, de a HOLD Alapfogalmazó Zrt. EUR bankszámlaszámát adja meg célszámlának, nem mi végezzük az átváltást, hanem az ING Bank, a saját árfolyamán.

Miben különbözik a HUF, EUR és USD portfólió?


Mindhárom devizanemű, de azonos kockázati szintű portfólió esetén megegyeznek a részvények, kötvények típusai, mértékük és arányuk. Azonban portfóliókezelői döntés alapján a portfólió tartalma a kiválasztott devizanemre van lefedezve a devizakockázat elkerülése érdekében. Ez azt jelenti, hogy a portfóliókezelés célja a választott devizanemben jó hozamot elérni, az adott deviza inflációjához mérten. Eurós portfólió esetében az eurós inflációt célozzuk megverni, dolláros portfólió esetén a dolláros inflációt, ezzel reálértelemben értéket teremtve az ügyfeleink számára. A hozamokat is az adott devizanemben mutatjuk ki.

Mikor van értelme több devizanemben is portfóliókat tartani?


Néhány példa:
Ha hosszútávon szeretné eurós vagy dolláros eszközökben tartani a megtakarításait
Ha szeretné csökkenteni a forinthoz kapcsolódó kockázatait: készülne arra az eshetőségre, ha a forint érdemben gyengülne
Ha például forintban állampapírban tart, de mellette devizában szeretne vagyonkezelést
A diverzifikáció, mint általános befektetési irányelv a különböző eszközök szerinti megosztás mellett a devizák közötti diverzifikációra is alkalmazható.

Mennyi a körülbelüli várható hozam?

Célunk, hogy alacsony kockázat esetén is infláció feletti hozamot érjünk el 3-5 éves időtávon. Közepes kockázatú portfólió esetén infláció felett 3%, magas kockázat esetén infláció feletti 5%-os hozamcélunk van 4, illetve 5 éves időtávon. A várható hozam mértékét nem tudjuk előre meghatározni, hozam és tőkegaranciát nem vállalunk.

Hozamcél infláció + 3%, ez a magyarországi inflációra utal?


Amennyiben Online vagyonkezelési szolgáltatásunkat HUF-ban veszi igénybe, a magyar inflációs adat feletti hozam elérése a cél 3-5 éves időtávon. Eurós portfólió esetén az eurózóna, míg dollárban tartott portfólió esetén az USA átlagos inflációjának túlszárnyalása a cél.

Az Online vagyonkezelés miben tér el egy abszolút hozamú alap megvásárlásától?

Az Online vagyonkezelés nem egy abszolút hozamú alap. Abszolút hozamú alapnál az alap portfóliókezelője hozza a befektetési döntéseket saját elemzései alapján. Az Online vagyonkezelés során portfóliókezelő csapaunk Móricz Dániel befektetési igazgatónk vezetésével dönt arról, hogy aktuálisan mi legyen a portfólió összetétele, melyik portfóliókezelői döntés, mekkora mértékben szerepeljen a portfólióban. A részvény-kötvény arányok figyelése, átsúlyozás is a befektetési bizottság döntése. Az Online vagyonkezelési szolgáltatásunk során arra figyelünk, hogy kockázati szintnek megfelelően alakítsuk ki a portfóliók összetételét.

A vagyonkezelési szolgáltatás miért és miben jobb a befektetési alapok vásárlásánál?


Egyik sem jobb, mint a másik, inkább más.
Online vagyonkezelésnél kérdéseinkre adott válaszai alapján megállapítjuk, melyik a legalkalmasabb portfólió az ön számára – ilyen szolgáltatás nincs az Online befektetési alapok esetén.
Online vagyonkezelés során a portfóliókezelői csapat és Móricz Dániel dönti el a kötvény-részvény arányt, a portfólió kockázati szintjétől függően. Az Online befektetési alapok esetén általában az alapot kezelő portfóliókezelő egyedül dönt.
az Online vagyonkezelés diverzifikáltabb, ami a kockázatcsökkentés miatt fontos.Azonban a diverzifikáció többlethozamról való lemondást is jelenthet.
az Online vagyonkezelés során a szolgáltatás része a folyamatos ismeret átadás, edukáció
az Online vagyonkezelési szolgáltatásnál a minimum befektetési limit beérkezése után az automatikusan befektetésre kerül
Ez az Ön döntése: Segítségre van szüksége vagy szereti önállóan intézni pénzügyeit?

Állampapír mellett másba is fektetne?

Az elmúlt évek magas inflációs környezete után Önnek sem egyértelmű, hogy 2024-ben mibe érdemes fektetni?

Mi a HOLD-nál a befektetésekkel kelünk reggel és fekszünk este, ezért ügyfeleinktől átvállaljuk a befektetések legnehezebb részét, a döntést.

Kinek való a vagyonkezelés?

Mik a lakossági befektetők legnagyobb dilemmái?
Állampapírom már van… mivel egészítsem ki?
Mibe fektetnek az alapkezelők?
Miért izgalmas lehetőség kimondottan most a HOLD Online vagyonkezelés?

Hogyan működik a gazdaság?

A gazdasági ciklusok mindenkit érintenek, megértésük mégis gyakran nehézséget okoz. Ray Dalio, világhírű amerikai befektető sablonja viszont közérthetően, a hétköznapi életből vett példákon keresztül mutatja be, hogyan alakulnak ki a válságok és konjunktúrák csupán az emberi természetből adódóan.
Mi tulajdonképpen a hitel? Ki tehet a válságokról? Hogyan lábalhat ki egy állam egy válságból a lakosság jólétének csökkenése nélkül? Mi a szerepe a jegybanknak? Ezekre a kérdésekre mind választ kaphat ebből, a most már magyarul is elérhető animációs filmből!

TBSZ bemutatása

A befektetők számára különösen bosszantó költségtétel, ha az adózott jövedelmükből megvalósított befektetések hozama után ismét adózniuk kell. Jó hír, hogy van lehetőség megúszni ezt a veszteséget: ebben segíthet a középtávú befektetésekre optimalizált tartós befektetési számla (TBSZ). Most összegyűjtöttük, melyek azok a legfontosabb információk, amelyekkel érdemes tisztában lenned, mielőtt megvalósítod az első befektetéseidet.

HOLD After Hours: A szövőlepke is kapitalista (vendég: Szabó László)

Szabó Lászlóval helyre tesszük a szövőlepkéket, a kapitalizmust, a kapitalizmus kritikusokat, az ötéves terveket, a férjeket és a feleségeket. Jó szórakozást!

HOLD After Hours: Ki vesz aranyat? (vendég: Zsiday Viktor)

Zsiday Viktorral megbeszéljük, hogy kinek a nagymamája a modernebb. És hogy a zene lehet-e megoldás a klímaváltozásra. Meg miegymás. Jó szórakozást!

Kapcsolódó cikkek

További termékek

Befektetési termékek