Vissza

Lakossági pénzügyi termékek

Felújítási célú lakáshitel

A felújítási célú lakáshitel otthonod korszerűsítésére vagy felújítására igényelheted, legyen szó tetőfelújításról, fűtéskorszerűsítésről, szigetelésről vagy konyhabútor cseréről. Alacsonyabb kamata miatt kedvezőbb megoldást nyújt, mint a személyi kölcsön, és nagyobb összegeket is igényelhetsz hosszabb futamidővel. Szakértőink segítenek megtalálni a számodra legmegfelelőbb hitelkonstrukciót, így otthonod felújítása gördülékenyen és biztonságosan megvalósulhat.

Mitől függ a hitel összege?

A hitelösszeg általában az ingatlan értékének és a felújítás tervezett költségeinek függvényében kerül meghatározásra. A hitelösszeg nagysága a bank által meghatározott összeghatárok és az ügyfél hitelképessége szerint alakul.

Milyen fedezet szükséges?

A felújítási hitel fedezetét általában maga a felújítandó ingatlan jelenti. A bank a felújítás után várhatóan megnövekedett ingatlanérték alapján határozza meg a hitelösszeget.

Milyen kamattal lehet hozzájutni?

A felújítási lakáshitel kamatai és kondíciói hasonlóak lehetnek a hagyományos lakáshitelekhez

Nézd meg termékbemutató videónkat!

Vedd fel velünk a kapcsolatot

Amennyiben felkeltettük az érdeklődésedet, akkor az alábbi elérhetőségeken jelentkezhetsz egy díjmentes konzultációra

Jelentkezem a díjmentes konzultációra

Amit tudni érdemes a felújítási célú lakáshitelről

Felújítási hitel, vagy személyi kölcsön?

Ha nagyobb összegre van szükség, akkor mindenképpen a felújítási hitelt ajánljuk. A kamatokban jobb konstrukciók elérhetőek, így a törlesztőrészletek nem olyan magasak, illetve akár hosszabb futamidőben is tudunk gondolkodni, ezzel is segítve, hogy ne legyen a családi költségvetésnek megterhelő a kiadás.

Feltételek a hiteligényléshez

-Legalább nettó minimálbér, – magyarországi ingatlan, mely másik hitelnek nem fedezete, -minimum 3 hónapos folyamatos munkaviszony, és nem állsz próbaidő alatt

Milyen jövedelmet fogadnak el a bankok?

Önállóan elfogadható jövedelmeket, ezek például alkalmazotti munkabér, vállalkozói jövedelmek, nyugdíj. A másik kategória a kiegészítő jövedelmeket. Ilyenek például bónusz, ingatlanbérbeadából származó jövedelem, GYES,GYED stb. Természetes ezen eseteknél kell, hogy rendelkezz legalább egy nettó minimálbérrel, vagy egy olyan adóstársat kell hozni az ügyletbe.

Milyen vállalkozói múlt kell ahhoz, hogy elfogadja a bank a jövedelmet?

A bankok egy teljes lezárt adóévvel rendelkező vállakozóktól fogadják el a jövedelmet.

Mikor szükséges NAV jövedelem igazolás?

Ha: -saját vállalkozásból iagolsz jövedelmet, -készpénzben kapod a fizetésed, néhány banknál az sem jelent problémát, -ha az igénylő saját magának állítja ki a munkáltatói igazolást, – ha családi vállalkozásban dolgozol

Mekkora lehet a havi törlesztőrészlet?

A törlesztőrészlet összegét nem lehet túllépni a bankok által elfogadott igazolt jövedelem egy meghatározott százalékának. Ezt az arányt nevezik JTM-nek, vagyis jövedelemarányos törlesztőrészlet mutatónak.

A pénzintézetek nem rendelkezhetnek teljes szabadsággal a jövedelem terhelhetőségének megállapításában, ugyanis erre vonatkozóan jogszabályi előírások is léteznek. Ezek szerint a jelzáloghitelek esetében a maximális törlesztőrészlet függ a kamatperiódustól és az igazolt jövedelem nagyságától is. A JTM kiszámításánál nemcsak az új hitel törlesztőrészletét veszik figyelembe, hanem a meglévő hitelekéit is. Emellett a hitelkeretek teljes összegének 5%-át is hiteltörlesztésnek kell tekinteni, akkor is, ha éppen nem kerül kihasználásra.

Fontos megjegyezni, hogy a pénzintézetek eltérhetnek a jogszabályi korlátoktól, és szigorúbb feltételeket alkalmazhatnak.

Szükséges ingatlanfedezet felújítási hitelhez

Szükséges ingatlanfedezet minden esetben, ezért lesz a kamat is kedvezőbb egy személyi kölcsön kamatánál. Lakhatásra alkalmasnak kell lennie a fedezetnek. Általában a fedezet értékének 80%-ig lehet kihelyezni a hitelösszeget, de bankok ennél szigorúbban is dönthetnek.

Mennyi a hitel átfutási ideje?

Általában 4-8 hét alatt tud egy ilyen hitel átmenni a hitelintézetnél. Mindenképpen még a munkálatok elkezdése előtt érdemes elindítani a hitelkérelmet, mivel ehhez is szükséges költségvetés, melyet a banknak el kell fogadni.

Ezen hitel felvételekor szükséges-e önerő?

Nem szükséges önerő megléte.

Egyösszegben, vagy szakaszosan folyósítják ezt a hitelt?

Több bank is egyösszegben folyósítja a kért hitelösszget, és amikor kész vannak a munkálatok, akkor egy szemlével kell leigazolni. Néhány bank viszont szakaszos folyósítást választ. Ebben az esetben minden rész szakasz folyósítása előtt meggyőződnek arról, hogy be lett építve az előző részösszeg.

Munkálatokról kérnek-e számlát a bankok?

Nem kérnek a számlát a bankok, kivétel, ha állami támogatást is igénybe vesz az ügyfél.

Miért a banknak fizet a biztosító?

Miért a banknak fizet a biztosító?

Az eladósodás veszélyei

Az eladósodás veszélyei

A hitelpénz és a pénzteremtés

A hitelpénz és a pénzteremtés

Kapcsolódó cikkek

További termékek

Lakossági pénzügyi termékek

Hitelkiváltás

A hitelkiváltás során meglévő hiteleidet kedvezőbb feltételekkel rendelkező új kölcsönre cserélheted le, amely alacsonyabb törlesztőrészletet vagy biztonságosabb konstrukciót kínál. Akár ingatlanfedezetű, akár fedezet nélküli hitelről van szó, a hitelkiváltással javíthatod pénzügyi helyzeted, és rendezettebbé teheted tartozásaidat. Ha érdekel a hitelkiváltás lehetősége, szakértőink segítenek megtalálni a számodra legjobb megoldást.

Tovább

Építési hitel

Az építési hitel segítségével új házat vagy lakást építhetsz, a hitel összegét pedig a felépülő ingatlan jövőbeni értéke alapján határozza meg a bank, így akár nagyobb összeget is kaphatsz, mint az ingatlan jelenlegi értéke. A hitel szakaszosan kerül folyósításra, az építkezés előrehaladtával arányosan, így biztosítva, hogy a finanszírozás mindig az aktuális készültségi foknak megfelelő legyen. Ha további részletekre van szükséged, vagy segítségre van szükséged az építési hitel igénylésében, szakértő csapatunk készséggel áll rendelkezésedre.

Tovább

Fogyasztóbarát lakáshitel

A fogyasztóbarát lakáshitel kedvező feltételekkel segíti a lakásvásárlást, építést, bővítést vagy korszerűsítést. A hitel maximum 30 éves futamidejű, minimum 5 évig fix törlesztőrészletű, és a folyósítási díja nem haladhatja meg a hitelösszeg 0,75%-át. Szakértőink segítenek eligazodni a lehetőségek között, és megtalálni a legjobb ajánlatot, hogy pénzügyi céljaidat biztonságosan és kedvező feltételekkel érhesd el.

Tovább

Piaci lakáshitel

Kínálunk finanszírozási lehetőségeket használt vagy új építésű lakások és családi házak vásárlásához. A finanszírozást közvetlenül az eladónak, a jogosult banknak vagy ügyvédi letéti számlára folyósítjuk. Mindig az utolsó vételár részletét finanszírozzuk. A piaci és támogatott kamatozási formákat egyaránt kínáljuk, és bárki igényelheti a kölcsönt. A folyósítást egy összegben biztosítjuk, mind használt, mind új lakások esetében. Az önerő kiváltható pótingatlannal, és terhelt ingatlan vásárlása is lehetséges.

Tovább

Hitelkártya

A hitelkártya használatakor az összeget a hitelkeretből vonják le, és nem közvetlenül a bankszámláról, amit később vissza kell fizetni. Amennyiben nem törleszti időben az elköltött összeget, kamatot számítanak fel, ami növelheti a fizetendő összeget. A hitelkártyák gyakran kínálnak különféle jutalmakat és kedvezményeket, mint például cashback visszatérítések, utazási pontok vagy vásárlásbiztosítás; mi segítünk kiválasztani az Ön igényeinek leginkább megfelelő hitelkártyát és átlátni a feltételeket.

Tovább

Adósságrendező hitel

Az adósságrendező hitel fedezetlen hitelek ( személyi kölcsön, áruhitel, hitelkártya, folyószámlahitel) rendezésére szolgál.

Miért vennék fel egy sokadik hitelt a meglévőek mellé?
Tegyük fel, hogy van két személyi kölcsönöd, egy folyószámlahiteled és egy hitelkártyád. Már nem győződ fizetni és nem látod a végét csak, hogy folyamatosan görgeted magad elött a tartozást. Nem lenne jobb „” egybe gyúrni”” az egészet, hogy csak egy tartozás legyen, egy pénzintézet felé?!

Tovább

Lakástakarékpénztár

A lakástakarékpénztár egy fix futamidejű megtakarítási forma, amelyben havi rendszerességű befizetésekkel gyarapíthatjuk lakáscélú megtakarításainkat, és akár 30%-os kamatbónuszt is kaphatunk. A megtakarítási időszak végén lakáshitelt is igényelhetünk a szerződéses összeg és a felhalmozott megtakarítás különbözetének erejéig. Ha szeretnél otthonod felújításába vagy vásárlásába beruházni, szakértőink segítenek a legkedvezőbb lakástakarékpénztári megoldások kiválasztásában.

Tovább