Vissza

Lakossági pénzügyi termékek

Szabadfelhasználású jelzáloghitel

A szabad felhasználású jelzáloghitel lehetővé teszi, hogy ingatlanfedezet bevonásával kedvező kamatozású hitelt igényelj, amelyet bármilyen célra felhasználhatsz, például autóvásárlásra, hitelkiváltásra vagy akár nagyobb események szervezésére. Az ingatlanfedezet nagyobb biztonságot jelent a banknak, ami alacsonyabb kamatokat eredményez, így kedvezőbb feltételeket biztosít, mint a személyi kölcsönök.

Kalkuláció

Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.

Ügyintézés

Ha kiválasztottad a számodra megfelelő bankot, segítünk az ügyintézésben is.

Szerződéskötés

A szerződést minden esetben szakértőnk segítségével és az általad kiválasztott bankkal kötöd.

Nézd meg termékbemutató videónkat!

SZABAD FELHASZNÁLÁSÚ JELZÁLOGHITEL KALKULÁTOR

A legkedvezőbb szabad célú hitelek,

akár 100 millió Ft hitelösszegig!

Vedd fel velünk a kapcsolatot

Amennyiben felkeltettük az érdeklődésedet, akkor az alábbi elérhetőségeken jelentkezhetsz egy díjmentes konzultációra

Jelentkezem a díjmentes konzultációra

Amit tudni érdemes a szabadfelhasználású jelzáloghitelről

Mire használható fel a szabadfelhasználású jelzáloghitel?

A jelzáloghitel szabad felhasználású változata olyan hitelfajta, amelyet bármilyen célra felhasználhatunk, hasonlóan a személyi kölcsönökhöz. A hitelösszeget az autóvásárlástól kezdve a hitelkiváltásig, műszaki cikkek vagy gépek beszerzésétől nagyobb események szervezéséig vagy rendkívüli kiadások fedezéséig bármi másra is fordíthatjuk. Ezekben az esetekben az ingatlanunk szolgál fedezetként, ami lehetővé teszi a kedvezőbb hitelkamatokat és hosszabb futamidőket.

Ezen felül a szabad felhasználású jelzáloghitel lehetővé teszi akár olyan ingatlan megvásárlását is, amelyet egy hagyományos lakáshitellel nem lehetne finanszírozni. Például olyan ingatlan vásárlása esetén, amely jelenleg nem lakható, és a hitelből szeretnénk finanszírozni mind a vásárlást, mind a felújítást. Ez a rugalmasság és széleskörű felhasználási lehetőség teszi vonzóvá a szabad felhasználású jelzáloghiteleket az ügyfelek számára.

Mekkora összeg vehető fel maximálisan?

Jogszabályi meghatározás nincs a maximum felvehető hitelösszegre. Néhány bank azonban 3-50 millió forintig ad, viszont van piacon olyan hitelintézet, ahol akár a maximum hitelösszeg elérheti a 100 millió forintot is.

Mennyi hitelt kaphatunk?

A pénzintézetek nem rendelkezhetnek teljes szabadsággal a jövedelem terhelhetőségének megállapításában, ugyanis erre vonatkozóan jogszabályi előírások is léteznek. Ezek szerint a jelzáloghitelek esetében a maximális törlesztőrészlet függ a kamatperiódustól és az igazolt jövedelem nagyságától is. A JTM kiszámításánál nemcsak az új hitel törlesztőrészletét veszik figyelembe, hanem a meglévő hitelekéit is. Emellett a hitelkeretek teljes összegének 5%-át is hiteltörlesztésnek kell tekinteni, akkor is, ha éppen nem kerül kihasználásra.

Fontos megjegyezni, hogy a pénzintézetek eltérhetnek a jogszabályi korlátoktól, és szigorúbb feltételeket alkalmazhatnak.

Fedezet elfogadhatósága

Az ingatlanfedezet szempontjából a bankok által elfogadott kritériumok meghatározóak. Az ingatlan fedezetként történő elfogadásának szigorúsága és a fogadható ingatlan típusai pénzintézetenként eltérőek lehetnek. Általánosságban elmondható, hogy csak Magyarország területén található, magánszemély tulajdonában lévő per-, teher- és igénymentes, önállóan forgalomképes ingatlan szolgálhat fedezetként. Fontos továbbá, hogy az ingatlan műszaki állapota végleges legyen, és tulajdonviszonyai rendezettek legyenek.

A bankok által elfogadott ingatlantípusok között jellemzően szerepelnek a lakások, családi házak, hétvégi házak, üdülők, garázsok és építési telkek. Azonban érdemes lehet szakértő segítségét kérni olyan esetekben, amikor az ingatlan típusa vagy minősítése kérdéses lehet. Ennek oka, hogy bizonyos esetekben a bankok csak a forgalmi érték egy részéig, esetleg kizárólag pótfedezetként fogadják el az ingatlant. Ezért előzetes konzultációra és alapos tájékozódásra van szükség ahhoz, hogy az ingatlanfedezet megfelelő legyen a hitelfelvételhez.

Szükséges-e önerő?

Szabadfelhasználású jelzáloghitel tekintetében nincs önerőre szükség.

Költségei

Személyi kölcsönnel szemben itt már a hitel indulásakor is felmerülnek költségek. Nézzük melyek ezek: értékbecslés díja, közjegyzői díj, jelzálogbejegyzési díj, tulajdonlap költsége, folyósítási díj.

A lakáshitel, vagy a szabadfelhasználású hitel a drágább?

Természetesen a szabadfelhasználású hitel a drágább konstrukció.

Mely bankok nyújtanak szabadfelhasználású hitelt?

A Bankmonitor szabad felhasználású jelzáloghitel kalkulátora 10 bank (CIB Bank, ERSTE Bank, K&H Bank, Magnet Bank, MBH Bank, OTP Bank, Raiffeisen Bank, UniCredit Bank) ajánlatait hasonlítja össze, melynek használatával bárki megtalálhatja a számára legkedvezőbb hitelajánlatot.

Mennyi idő alatt folyósít a bank?

4-6 hét alatt tud folyósítani a bank.

Milyen dokumentumokra van szükség?

-Jövedelmet igazoló dokumentáció, -ingatlanhoz kapcsolódó dokumentáció( tulajdoni lap, méretarányos alaprajz, bizonyos esetekben térképmásolat)

Milyen folyamat alapján dönti el a bank, hogy kapunk-e hitelt?

A beadványok benyújtását követően elindul a hitelbírálati folyamat, amely két fő részből áll. Első lépésként az ingatlanok értékelése zajlik, amely során figyelembe veszik a földrajzi elhelyezkedést, az ingatlan környezetét, valamint az épület vagy lakás állapotát és műszaki színvonalát. Ezáltal megállapítják, hogy az ingatlan alkalmas-e fedezetként szolgálni, és ha igen, milyen értéket tulajdonít neki a bank.

A másik fontos lépés az ügyfélminősítés, amely során a bank átvilágítja a kölcsönigénylők jövedelmi helyzetét és hitelmúltját. Ennek eredményeként dől el, hogy megfelelő-e jövedelmünk ahhoz, hogy hitelképesek legyünk, milyen méretű havi törlesztőrészletet vállalhatunk, valamint hogy mekkora összegű hitel felvételére vagyunk jogosultak. Ez a folyamat segít a banknak és ügyfeleinek egyaránt meghatározni a legmegfelelőbb hitelkonstrukciót és feltételeket.

Mikor folyósít a bank?

A szerződékötést követően egyösszegben folyósít a bank az ügyfél számlájára. Ennek fontos előfeltétele, hogy megkössünk az ingatlanra vagyonbiztosítást. Enélkül a bank nem folyósít.

Miért a banknak fizet a biztosító?

Miért a banknak fizet a biztosító?

Az eladósodás veszélyei

Az eladósodás veszélyei

A hitelpénz és a pénzteremtés

A hitelpénz és a pénzteremtés

Kapcsolódó cikkek

További termékek

Lakossági pénzügyi termékek

Adósságrendező hitel

Az adósságrendező hitel fedezetlen hitelek ( személyi kölcsön, áruhitel, hitelkártya, folyószámlahitel) rendezésére szolgál.

Miért vennék fel egy sokadik hitelt a meglévőek mellé?
Tegyük fel, hogy van két személyi kölcsönöd, egy folyószámlahiteled és egy hitelkártyád. Már nem győződ fizetni és nem látod a végét csak, hogy folyamatosan görgeted magad elött a tartozást. Nem lenne jobb „” egybe gyúrni”” az egészet, hogy csak egy tartozás legyen, egy pénzintézet felé?!

Tovább

Lakástakarékpénztár

A lakástakarékpénztár egy fix futamidejű megtakarítási forma, amelyben havi rendszerességű befizetésekkel gyarapíthatjuk lakáscélú megtakarításainkat, és akár 30%-os kamatbónuszt is kaphatunk. A megtakarítási időszak végén lakáshitelt is igényelhetünk a szerződéses összeg és a felhalmozott megtakarítás különbözetének erejéig. Ha szeretnél otthonod felújításába vagy vásárlásába beruházni, szakértőink segítenek a legkedvezőbb lakástakarékpénztári megoldások kiválasztásában.

Tovább

Építési hitel

Az építési hitel segítségével új házat vagy lakást építhetsz, a hitel összegét pedig a felépülő ingatlan jövőbeni értéke alapján határozza meg a bank, így akár nagyobb összeget is kaphatsz, mint az ingatlan jelenlegi értéke. A hitel szakaszosan kerül folyósításra, az építkezés előrehaladtával arányosan, így biztosítva, hogy a finanszírozás mindig az aktuális készültségi foknak megfelelő legyen. Ha további részletekre van szükséged, vagy segítségre van szükséged az építési hitel igénylésében, szakértő csapatunk készséggel áll rendelkezésedre.

Tovább

Hitelkiváltás

A hitelkiváltás során meglévő hiteleidet kedvezőbb feltételekkel rendelkező új kölcsönre cserélheted le, amely alacsonyabb törlesztőrészletet vagy biztonságosabb konstrukciót kínál. Akár ingatlanfedezetű, akár fedezet nélküli hitelről van szó, a hitelkiváltással javíthatod pénzügyi helyzeted, és rendezettebbé teheted tartozásaidat. Ha érdekel a hitelkiváltás lehetősége, szakértőink segítenek megtalálni a számodra legjobb megoldást.

Tovább

Fogyasztóbarát lakáshitel

A fogyasztóbarát lakáshitel kedvező feltételekkel segíti a lakásvásárlást, építést, bővítést vagy korszerűsítést. A hitel maximum 30 éves futamidejű, minimum 5 évig fix törlesztőrészletű, és a folyósítási díja nem haladhatja meg a hitelösszeg 0,75%-át. Szakértőink segítenek eligazodni a lehetőségek között, és megtalálni a legjobb ajánlatot, hogy pénzügyi céljaidat biztonságosan és kedvező feltételekkel érhesd el.

Tovább

Piaci lakáshitel

Kínálunk finanszírozási lehetőségeket használt vagy új építésű lakások és családi házak vásárlásához. A finanszírozást közvetlenül az eladónak, a jogosult banknak vagy ügyvédi letéti számlára folyósítjuk. Mindig az utolsó vételár részletét finanszírozzuk. A piaci és támogatott kamatozási formákat egyaránt kínáljuk, és bárki igényelheti a kölcsönt. A folyósítást egy összegben biztosítjuk, mind használt, mind új lakások esetében. Az önerő kiváltható pótingatlannal, és terhelt ingatlan vásárlása is lehetséges.

Tovább

Felújítási célú lakáshitel

A felújítási célú lakáshitel otthonod korszerűsítésére vagy felújítására igényelheted, legyen szó tetőfelújításról, fűtéskorszerűsítésről, szigetelésről vagy konyhabútor cseréről. Alacsonyabb kamata miatt kedvezőbb megoldást nyújt, mint a személyi kölcsön, és nagyobb összegeket is igényelhetsz hosszabb futamidővel. Szakértőink segítenek megtalálni a számodra legmegfelelőbb hitelkonstrukciót, így otthonod felújítása gördülékenyen és biztonságosan megvalósulhat.

Tovább

Hitelkártya

A hitelkártya használatakor az összeget a hitelkeretből vonják le, és nem közvetlenül a bankszámláról, amit később vissza kell fizetni. Amennyiben nem törleszti időben az elköltött összeget, kamatot számítanak fel, ami növelheti a fizetendő összeget. A hitelkártyák gyakran kínálnak különféle jutalmakat és kedvezményeket, mint például cashback visszatérítések, utazási pontok vagy vásárlásbiztosítás; mi segítünk kiválasztani az Ön igényeinek leginkább megfelelő hitelkártyát és átlátni a feltételeket.

Tovább